Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

"Sok szép zenét hallottunk kiváló előadásokban, de a sportteljesítmény közben nem sikerült megfigyelni és megízlelgetni igazán a tájat és annak szépségeit." - zártam a Fesztiválakadémia vasárnapi koncertjének hátulütőiről szóló cikkemet. A tapasztaltabb és a legkitartóbb futóknak azért volt miben gyönyörködniük, sok minden történt a fesztivál zárókoncertjén.

Fesztiválakadémia Festival Academy Zeneakadémia Kokas Katalin Kelemen Barnabás Kelemen Kvartett Kurtág György Kurtág Jedynecki–Krzyżanowski Duo Iwo Jedynecki Aleksander Krzyżanowski Ittzés Gergely Káip Róbert Pavlovits Dávid Klenyán Csaba Balog József Bársony Péter Alina Pogostkina Osztrosits Éva James Boyd Rohmann Ditta Anna Reinhold Homoki Gábor Fejérvári Zsolt Szalai András Szalai József Lendvay József Maxim Rysanov Fenyő László Mona Dániel

0 Komment

Varietas delectat, azaz a változatosság gyönyörködtet - a Fesztiválakadémia nyitókoncertjének ajánlójaként is olvasható mondat akár mottója is lehetne a rendezvény első estéjének. Hogy rögtön előre szaladjak, a Fesztiválakadémia művészeinek igaza volt: Veress Sándor, Schumann, Kreisler, Purcell és Sosztakovics művei tökéletesen megférnek egymás mellett. És nemcsak megférnek, de közelségük olyan izgalmas színeket és frissességet kölcsönöz egymásnak, amely csak a legkülönlegesebb koncertprogramok sajátja.

Fesztiválakadémia Festival Academy Zeneakadémia Kokas Katalin Kelemes Barnabás Kelemen Kvartett Vilde Frang José Gallardo Anna Reinhold Thomas Dunford James Boyd Nicolas Altstaedt Kocsis Zoltán Fenyő László Homoki Gábor Rohmann Ditta Fejérvári Zsolt Maxim Rysanov Belinszky Anna
A Kelemen Kvartett és José Gallardo a Fesztiválakadémia nyitókoncertjén

0 Komment

Habár széles körben kedvelt operáját, a Sába királynőjét emlegetve szinte nincs is olyan, kinek ne jutna eszébe egyből Goldmark Károly neve, a 19. században élt komponista valós repertoárja sajnos alig ismert manapság. A magyar és osztrák gyökerekkel egyaránt rendelkező szerző életművének egy évszázad elteltével csupán főbb darabjai maradtak benn a zenei köztudatban, sok kompozíciójáról pedig egyáltalán nem készült még felvétel sem. A komponistára a tavalyi emlékév hívta fel hosszú idő után először a figyelmet, felidézve néhány, már-már megporosodott művet.

Goldmark Károly Goldmark Hlavacsek Tihamér Lajkó István Wiedemann Bernadett Rohmann Ditta Banda Ádám Zeneakadémia Bokor Lilla
Goldmark Károly

0 Komment

Augusztus 5-én délelőtt a veszprémi Érseki Palota impozáns épületében jártunk, J. S. Bach két csellószvitjét, a G-dúrt (BWV 1007) és a D-dúrt (BWV 1012) Rohmann Ditta játszotta.

Rohmann Ditta
Rohmann Ditta (forrás: btf.hu)

0 Komment

"Az építészet megfagyott zene" - tartja a Goethének tulajdonított, mindazonáltal bizonytalan eredetű mondás. De nem csak ez a hasonlat az apropója annak, hogy Budapest belvárosának szívében a Budapesti Építészeti Központ, vagy közismert nevén a FUGA időről időre hangversenyeknek ad otthont. Az intézmény célkitűzései közé tartozik ugyanis a különböző művészeti ágak között való kapcsolatteremtés, különös tekintettel a kortárs művészetre. Ilyen eseménynek lehettünk szem és fültanúi vasárnap este, amikor is Csapó Gyula hatvanadik születésnapját ünnepelte a barátokból, tanítványokból, tisztelőkből egybegyűlt közönség.

Csapó Gyula
Csapó Gyula (fotó: Felvégi Andrea)

0 Komment

HTML