Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Melyik zenész ne álmodna szólóestről a Carnegie Hallban? Farkas Gábor számára ez az álom valósággá vált - a fiatal zongorista 2016-ban debütál a zene New York-i fellegvárában. Pályájának új mérföldköve kapcsán - zenélésről, koncertezésről, tanításról és apaságról - a zongoraművésszel Magyar Eszter beszélgetett.

0 Komment

Nem is olyan régen belekezdtem egy megosztónak is mondható témába itt, a playliszten. A szent klasszikus zene (azaz a szó szerint vett komolyzene) könnyedebbé tételére tette fel életét Gerard Hoffnung, illetve a mai cikk főszereplője, Victor Borge is.

0 Komment

Spanyolország rengeteg muzsikust adott a világnak, de nem mindegyikük tudott kitörni a mediterrán zene bűvköréből. Üdítő kivétel volt Alicia de Larrocha, aki 1923. május 23-án, azaz ma 91 éve született Barcelonában. Túl a kora XX. század spanyol mesterművein, világszerte elismert előadója volt Bach, Mozart és Rachmanyinov műveinek.

1 Komment

Íme, az abszolút győztes, a világ legeslegdrágább zongorára. A majdnem háromméteres, kristályból készült futurista külsejű hangszert nemrég egy ismeretlen licitáló vette meg 3,220,000 dollárért. 

Playliszt

0 Komment

Ezt a pianínót a Steinway cég készítette. Külsőre teljesen közönséges, diófából készült hangszer, hírnevét és drágaságát annak köszönheti, hogy John Lennon tulajdona volt. A Beatles frontembere ezen írta az Imagine-t. A pianínón cigarettanyomok láthatók az énekes szenvedélyének köszönhetően, de furcsamód ezek a sebek csak még értékesebbé teszik. A hangszert egy másik brit szupersztár, George Michael vette meg csillagászati összegért, 2,100,000 amerikai dollárért.

Playliszt

1 Komment