Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Mi történik, ha egy csapat elefántnak odaadunk egy rakás hangszert? Vajon csupán csörömpölést hallunk, vagy kibontakozhat igazi muzsika is belőle? Thaiföldön megpróbálták, és az alapítók szerint működik a dolog!

0 Komment

Sajtból van a dob

A világ legnagyobb timpaniját Jonathan Haas készítette. Az irdatlan instrumentum 2003 novemberében debütált Louisville-ben, az Ütőhangszeres Művészek Társaságának konferenciáján.

0 Komment

Végy egy csokor friss sárgarépát és élezz meg egy hosszú kést…

0 Komment

A kevesebb több

Gyakori jelenség, hogy minél többet olvas az ember, minél többet tud, annál inkább hallgat - hiszen annál inkább tudatában van saját kicsinységének és tudatlanságának.

Van ennek zene vetülete is - és most nem arról beszélek, hogy ki ismer több muzsikát. John Cage amerikai avantgárd zeneszerző 1952-ban komponálta meg legnagyobb hatású (vagy mondjuk inkább, hogy a zenetörténet egyik legnagyobb hatású darabját), a 4'33"-at.

0 Komment

A Westminster apátság harangjainak hangját mindenki ismeri. De tudták, hogy van egy gőz-változata ugyanennek a dallamnak? Igaz, kicsit arrébb, Vancouverben…

 

A szerkentyűt egy 1875-ös terv alapján készítették el 1977-ben. Gőzgép hajtja, olyan energia, amely a föld alól jön, nem mellesleg melegíti az épületeket is. Öt gőzsíp található rajta, négy kicsi és egy nagy, középen. A kis sípok negyedóránként füttyentenek, a nagy – ahogy azt egy tisztességes harangjátékszerűségnél illik – egész óránként szólal meg.

Elég kevés ilyen gőzsíprendszer van a világon, a legtöbbjét a kanadai Raymond Saunders készítette. A képen látható az első mind közül. 

Playliszt

0 Komment

HTML

Legfrissebb bejegyzések