Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Mint oly sokan mások, Széll György is egy beugrással kezdte karrierjét. És - mint oly sokan mások - ő is sokat köszönhet egy-egy véletlennek. Már ha létezik véletlen egyáltalán. De kezdjük az elejéről…

0 Komment

A hét elején kiszabadult fogságából az a hét hegedűvonó, amelyet múlt szombaton foglaltak le az Amerikai Egyesült Államok vámtisztviselői a new york-i John F. Kennedy repülőtéren.

0 Komment

Örökifjú hangszer

A pikoló, leánykori nevén ottavino a fuvolavilág zsokéja.

0 Komment

Pszichopata macskazene

A minap bóklásztam az interneten, és találtam egy oldalt, ami - természetesen az újságíró egyéni ízlése szerint - a világ legfaramucibb hangszereit gyűjti csokorba. Néhányat majd szépen sorban bemutatok közülük a továbbiakban, de a furcsaságok mellett még egy dolog szemet szúrt: a cikkíró nemzetünk kedves hangszerét, a cimbalmot is ide sorolta…

Miután túltettem magam ezen a sokkon, vidáman olvastam tovább. A sok izgalmas olvasnivaló között a pálmát kétségtelenül Athanasius Kircher XVII. századi jezsuita szerzetes találmánya vitte el, aki feltalálta a macska-zongorát. Nem is tudom, mi lenne a jó név neki magyarul… Zongocska? Macsgora? Esetleg Nyaunínó?

0 Komment

A francia Claude Arrieu élete szinte átíveli a XX. századot. Az 1903-ban született kislányt kicsi korától taníttatták zenére. Zongoravirtuóz szeretett volna lenni: beiratkozott a párizsi Conservatoire zongora tanszakára, ám hangszeres tanulmányai mellett zeneszerzést is tanult, még Paul Dukas-nál is.

0 Komment