Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Kelemen Barnabás és José Gallardo tegnapi zeneakadémiai koncertjén a hegedűművész kézzel írt levelének másolatai terjedtek a közönség sorai közt. Egy sokat boncolgatott történet következő fejezete rajzolódott ki a papíron…

Kokas Katalin Kelemen Barnabás kamarazene Budapesti Nemzetközi Fesztiválakadémia Zeneakadémia
Kelemen Barnabás levele

0 Komment

Megtudhatjuk-e valaha, hogyan játszottak a 18. században? Komponálhat-e kortárs zeneszerző barokk darabot? Hogyan találkozhat az ember véletlenül egy Händel-operával, és valóban elég lehet-e mindössze négy hegedűs egy zenekarba? A Concerto Armonico decemberi zeneakadémiai koncertje kapcsán az együttes művészeti vezetőjével, Spányi Miklóssal beszélgettünk.

Spányi Miklós Concerto Armonico Zeneakadémia Belinszky Anna
Spányi Miklós (fotó: Zeneakadémia / Benkő Sándor)

0 Komment

Nemrég írtunk olyan zenészről, akinek a YouTube volt a dobbantó a világ nagy színpadaihoz. A mindössze 24 éves Roman Kimmel is valami hasonló a helyzet. Aki azonban nem látta a videóit, többször is nagyot nézhetett a hegedűvirtuóz december 8-i zeneakadémiai koncertjén.

Roman Kim Liszt Ferenc Kamarazenekar Zeneakadémia Mona Dániel
Roman Kim

0 Komment

Elég régóta rágódik rajta a filozófia, hogy vajon van-e olyasmi, hogy lélek. A problémát, ugye, az adja, hogy az általunk megfigyelhető jelenségek - például az élőlények körében - nem mindig adják önmaguk kielégítő magyarázatát. Ha nincs lélek, ahogy az egyik oldal állítja, akkor jó lenne valahogy körülírni mondjuk az élő és az élettelen közti különbséget, ez pedig talán még nem teljesen tisztázott. Ha van, ahogy az ellentábor állítja, akkor jó lenne valahogy egyértelműen rámutatni, hogy mégis micsoda a lélek. A kérdést megnyugtatóan még mind a mai napig nem sikerült tisztázni.

Gyenyisz Macujev Bécs-Berlin Kamarazenekar Zeneakadémia Czinege Ádám
Gyenyisz Macujev (fotó: Evgeny Evtukhov)

0 Komment

A Rózsavölgyi és Társa Kiadó gondozásában látott napvilágot Kottakép és műalkotás: harminc tanulmány Bachtól Bartókig címmel Somfai László új kötete, melynek bemutatójára december 2-án került sor a Zenetudományi Intézet Bartók termében. Somfai több mint háromszáz tételt tartalmazó bibliográfiájából maga válogatta a kötet anyagát, amely tökéletesen tükrözi kutatói érdeklődésének főbb irányait.

Somfai László Várjon Dénes Fazekas Gergely Rózsavölgyi és Társa Kiadó

0 Komment