Stradivariációk
2016 08 16. 12:40 - bamd
Miért ájulnak el rögtön a zeneszeretők és a taxisofőrök is, ha Stradivarit hallanak? Hogyan képes egy márka évszázadok óta vezető szerepben fennmaradni a piacon? Hatással van-e a virtuózok játék közben hullajtott verejtéke a hegedű anyagának szerkezetére? Miért nem tárolják a milliárdos Stradivari-tulajdonosok zárt széfekben a hangszereiket?
Egy csöndes ember a színpadon
2014 10 26. 13:42 - playliszt
Jó 15 évvel ezelőtt egy ismerősöm szólt, hogy a Vigadóban (akkor még nyitva volt) próbál a Liszt Ferenc Kamarazenekar, be lehetne lógni. Vivaldi Négy évszakja volt a menü, amit már akkor nagyon szerettem. A szólista Pauk György volt, az ő nevét akkor még nem ismertem, de már ott a helyszínen azonnal beláttam, hogy ez az én hiányosságom volt.
15 év börtön vár a hegedűtolvajra
2014 10 12. 09:30 - playliszt
A Milwaukee-i Megyei Bíróság előtt bűnösnek vallotta magát Salah Salahadyn.
A 42 éves férfit azzal vádolták, hogy hogy ő volt az értelmi szerzője a Lipinski Stradivarius január végi eltulajdonításának. Az 1715-ben készült hangszer korábban Frank Almond, a Milwaukee-i Szimfonikus Zenekar koncertmestere tulajdona volt.
Egy hegedű vándorútja
2014 01 21. 08:30 - playliszt
A legendás hegedűkészítő, Antonio Stradivari cremonai műhelyéből számtalan műremek került ki. ma körülbelül hétszázról tudunk, nem is egynek saját neve, önálló személyisége és története van. Ezek közül az egyik a világ egyik legdrágább hegedűje, a Lipinski Stradivarius.