Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Idén ünnepeljük Mosonyi Mihály, az eredetileg német ajkú magyar zeneszerző születésének kétszázadik jubileumát. Mosonyi nem csupán, sőt kijelenthetjük, hogy nem elsősorban zeneszerzőként alkotott maradandót. Alapító tagja volt az 1860-ban forradalmi kezdeményezésként útjára indult Zenészeti lapoknak, amelynek hasábjain állhatatosan, akadályokat nem ismerve igyekezett zenei jártasságra és jó ízlésre nevelni honfitársait. Szombaton a Liszt Ferenc Emlékmúzeum és Kutatóközpont szervezésében egész napos eseménysorozattal emlékeznek meg az elmúlt század zenei életének meghatározó alakjáról.

Mosonyi Mihály (Borsos József festménye)

0 Komment

Kovács Dénes (1930-2005) a 20. század egyik legjelentősebb hegedűművésze,a Zeneakadémia egyik legnagyobb hatású rektora volt. Nem vált világsztárrá, de sokkal többet tett annál: hegedűművészek generációinak útját segítette, elévülhetetlen szerepet játszott a magyar hegedűsök nemzetközi hírnevének megőrzésében, koncertező művészként pedig az egyetemes zenetörténet legnagyobb értékeit juttatta el az ország szinte minden szegletébe. Születésének nyolcvanötödik, halálának tizedik évfordulóján egykori növendékei, a Vonós Tanszék tanárai, valamint szellemi unokái és dédunokái, a tanszék növendékei egy különleges koncerttel tisztelegnek Kovács Dénes emléke előtt a Zeneakadémián.

Kovács Dénes (fotó: Zeneakadémia képgyűjteménye / Fábián János)

0 Komment

Szeptember 22-én adja első önálló zeneakadémiai estjét az Anima Musicae Kamarazenekar, "Művészetek ölelése" címmel. A színes műsor összeállításáról, a különleges vendégművészekről, a címről és az együttes zenéhez való hozzáállásáról a zenekar művészeti vezetőjével, G. Horváth Lászlóval beszélgettünk.

G. Horváth László
G. Horváth László

0 Komment

Az 1875. novemberi első évnyitó jubileuma alkalmából különleges koncertekkel ünnepel a Zeneakadémia: két bérletsorozattal is emlékeznek az intézmény történetének nagyjaira és a múlt évszázad legendás koncertjeire. A kerek jubileumot továbbá nemzetközi projektek és a rekonstrukciós projekt végső lezárása teszi különlegessé.

A nyitóünnepség (fotó: Zeneakadémia / Felvégi Andrea)

0 Komment

"Az operavizsga keretében ezúttal két egyedi összeállítású keresztmetszet kerül színre Almási-Tóth András rendező-tanár irányításával. Az első félidőben Tengerpart Bohémiában címmel a száz éve elhunyt Goldmark Károly 1908-ban bemutatott Téli rege című művéből hangzanak el részletek, majd a szünet után a Lehár Ferenc-operettekből válogatott A Bohémek című összeállítást mutatják be a Zeneakadémia Ének Tanszékének opera szakos hallgatói a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara közreműködésével, Madaras Gergely vezényletével."- olvasható a Zeneakadémia honlapján.

A június 29-ei főpróbán az ORIGO készített videót, melyben Almási-Tóth András és Madaras Gergely árulnak el részleteket a produkcióról:

0 Komment