Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Tartozom egy vallomással: ha nem a zenetudományi, akkor az ütőhangszeres tanszak hallgatója szeretnék lenni. Mindig is elbűvölt, ahogy az ütőművészek szaladgálnak a hangszereik között, és jobbnál jobb tárgyakat szólaltatnak meg. Egy csupa - minden értelemben - ütős darabból álló koncerten fokozottan kiélvezhetjük ezt az élményt. Legutóbb március 11-én a Zeneakadémia Solti Termében volt erre lehetőségünk, ahol a Zeneakadémia ütős hallgatói a kamarazene tanszék zenészeivel adtak közös hangversenyt.

Rácz Zoltán Kiss Helga Lajhó Gyula Vörös Gergő Balla Ákos Arne Kristian Sundby Janca Dániel Mali Emese Balog József Márkus Ágnes Stark János Andor Krisztián Sveda Brigitta Victor Derevienko Zeneakadémia Mona Dániel
forrás: zeneakademia.hu

0 Komment

"Hat évvel ezelőtt Batta András kezdeményezésére alakult az Eufónia Zenekar" - olvashatjuk a Zeneakadémia honlapján az évről évre újjáalakuló együttesről. Idén Zágrábban, Szarajevóban, Grazban, Budapesten, Ljubljanában, Belgrádban és Banja Lukában tanuló zeneakadémisták alkották az együttest. (A projektről bővebb információ korábbi cikkünkben olvasható.)

Eufónia Eufónia Közép-Európai Ifjúsági Zenekar Mladen Tarbuk Dora Pejačević Blagoje Bersa Vedran Janjanin Zeneakadémia Fedoszov Júlia

0 Komment

Liszt Ferenc kamarazenekar + világhírű szólista = siker. Régi recept ez a magyar zeneélet konyhájában, ami március 7-én újra terítékre került a Zeneakadémián. Ezúttal a kiváló fuvolista, Emmanuel Pahud lépett színpadra a zenekarral, műsorukon barokk darabokkal.

Liszt Ferenc kamarazenekar Emmanuel Pahud Zeneakadémia Elek Martin
Emmanuel Pahud

0 Komment

Az mindenkinek azonnal feltűnt, hogy Karasszon Eszter igencsak különleges műsort választott a március 5-i zeneakadémiai kamaraestjére, de hogy ez a program ennyire egyben van, hogy a darabok ennyire kiegészítik egymást, azt talán csak kevesen sejtették. A csellóművésznő által képviselt magas színvonalon viszont senki sem lepődött meg, hiszen - ahogy a koncertsorozat neve is tartja - a tehetség kötelez.

Karasszon Eszter Karasszon Dénes Pusker Júlia Lajkó István Zeneakadémia Mona Dániel
Karasszon Eszter

0 Komment

Habár széles körben kedvelt operáját, a Sába királynőjét emlegetve szinte nincs is olyan, kinek ne jutna eszébe egyből Goldmark Károly neve, a 19. században élt komponista valós repertoárja sajnos alig ismert manapság. A magyar és osztrák gyökerekkel egyaránt rendelkező szerző életművének egy évszázad elteltével csupán főbb darabjai maradtak benn a zenei köztudatban, sok kompozíciójáról pedig egyáltalán nem készült még felvétel sem. A komponistára a tavalyi emlékév hívta fel hosszú idő után először a figyelmet, felidézve néhány, már-már megporosodott művet.

Goldmark Károly Goldmark Hlavacsek Tihamér Lajkó István Wiedemann Bernadett Rohmann Ditta Banda Ádám Zeneakadémia Bokor Lilla
Goldmark Károly

0 Komment