Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A zenetörténeti lexikonok körülbelül a VIII. századtól említenek zeneszerzőnőket, az ez előtti időkről nem sokat tudunk, ez feltehetőleg az írásbeliség hiányának tudható be.

0 Komment

Eredetileg a Così fan tutte új színpadi produkciója volt tervbe véve. Amikor azonban a mű általa óhajtott színre állítója (Martin Kušej) visszalépett, Nikolaus Harnoncourt (*1929) nem érte be másik rendezővel. Ehelyett mindhárom Mozart/DaPonte-opera - sok szempontból merőben újszerű - félig szcenikus megszólaltatásával nyűgözte le a Theater an der Wien közönségét.

0 Komment

A képen szereplő Fazio Brunei nevű hangszer 400.000 amerikai dollárt ér, és ezzel az árral jelenleg a legdrágább koncertzongora a Földön.

A háromméteres modellt gyöngyházberakásos virágok és féldrágakövek díszítik. A világ élvonalába tartozó Fazioli cég remekének dúsan zengő basszushúrjai és különösen lágy magas hangjai vannak. 

Playliszt

0 Komment

Henryk Wieniawski családja sok muzsikust adott Lengyelországnak. Édesanyja, Regina Wolff zongorista volt, aki fiatalon hozzáment a jónevű sebészhez, Tadeusz Wieniawskihoz.

Három fiuk közül kettő - Henryk és öccse, Józef, valamint és unokaöccsük hangszert tanultak és zeneszerzéssel is foglalkoztak. Lublini szülőházukat gyakran látogatták nagy művészek. Egymást érték a házi koncertek, irodalmi délutánok és vitaestek, s ez a miliő döntő befolyással volt a fiúk életére. Julian, a legidősebb író lett, Józef zongoraművész, Henryk pedig hegedűművész és zeneszerző.

0 Komment

Apáról fiúra…

A Guarneri család (nevüket gyakran használták a latin Guarnerius formában is) számos híres hangszerkészítőt adott szűkebb hazájának, Cremonának, valamint a világnak a XVII-XVIII. században. Az általuk készített instrumentumok méltó versenytársai az Amati és a Stradivari család termékeinek.

0 Komment