Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Várakozással telve érkeztem a Zeneakadémia Liszt téri épületének Nagytermébe szerdán este néhány perccel fél 8 előtt. Egy több mint fél évszázados múltra visszatekintő együttes, a Liszt Ferenc Kamarazenekar, és Michael Collins személyében egy világsztár klarinétos közös koncertje kivételes zenei élménnyel kecsegtetett A hangverseny műsora hasonlóan ígéretes volt: a nyitószámot, Johann Baptist Vanhal kevéssé ismert g-moll szimfóniáját a klarinétosok repertoárdarabja, Wolfgang Amadeus Mozart A-dúr klarinétversenye követte, végül Edvard Grieg g-moll vonósnégyese hangzott el kamarazenekari átiratban.

Michael Collins
Michael Collins (fotó: Ben Ealovega)

0 Komment

Hollós Máté a műsorfüzetben közölt interjúját azzal a kijelentéssel kezdi: a Baráti Kristóf és vendégei cím azt sejteti, hogy a hívó szóra bejön a közönség. Ez így is történt - teltház előtt zajlott a négyszereplős kamarakoncert.

Baráti Kristóf
Baráti Kristóf (fotó: Művészetek Palotája / Kotschy Gábor)

0 Komment

Néhány napja tudtuk meg, hogy Baráti Kristóf és Várdai István személyében új művészeti vezetői lesznek a Kaposvári Kamarazenei Fesztiválnak - ötéves sikeres működést követően ugyanis Kokas Katalin távozik a fesztivál éléről. Döntését (mely mindenkit váratlanul ért) egyelőre a nyilvánosság számára nem indokolta, s ezt Bolyki György fesztiváligazgatóval egyetértésben mi is úgy érezzük, hogy mindenkinek tiszteletben kell tartania.

0 Komment

Egy anekdota szerint George Gershwin az európai modern zene több nagyságától is megpróbált leckéket venni. Valamennyien visszautasították.

0 Komment

Bostoni fiatalok elhatározták, hogy a házi zenélés hagyományának újjáélesztésével rázzák fel a helyi zeneéletet. Vagy másképp megfogalmazva: házibulikat szerveznek, ahol a kaja-pia-dumálás koordinátarendszerét a klasszikus kamarazene egészíti ki a negyedik dimenzióval.

0 Komment

HTML