Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Amikor először hallottam az akkor még készülődő kortárszenei sorozatról, bevallom, kicsit ódzkodtam tőle. Én és a kortárszene? Nem, köszönöm, inkább maradok a klasszikusoknál. Holott ez a koncertsorozat épp az olyanok számára ideális, mint én, aki egy-két rossz élmény miatt teljesen elzárkózott ezelől a "durva" hangzásvilág elől. Pedig az ilyen emberek azt sem tudják, mi fán terem ez az egész. Ezért aztán, mikor elindult a projekt, megígértem magamnak, hogy egyszer biztosan elmegyek.

Metronóm MetronómTető Duo SeRa Seleljo Erzsébet Razvaljajeva Anasztázia Corvin Room Corvin Club Tornyai Péter Láng István Zombola Péter Virágh András Gábor Horváth Márton Levente Zarándy Ákos Balogh Máté Kedves Csanád Wettl Mátyás kortárs kortárszene Bokor Lilla
Duo SeRa - Seleljo Erzsébet (szaxofon) és Razvaljajeva Anasztázia (hárfa)

0 Komment

Egy New York-i zenekar fogta magát, kivonult az utcára, elhelyezett a karmesteri pulpituson egy "vezényelj minket" feliratot, az eredményt pedig videóra vette. A Carnegie Hall és a Julliard School összefogásával működő ACJW együttes még 2013-ban indította útnak a programot, melynek keretein belül minden vállalkozó szellemű járókelő kirpróbálhatta, milyen érzés világklasszis zenészeket vezényelni. (Olyan zenészeket ráadásul, akik a tempó és az előadás tekintetében még  alkalmi karmesterük különféle gesztusaira is azonnal reagálnak...) A videó, amely a flashmobként is értelmezhető megmozdulásról készült, a vezénylésen keresztül rendkívül sokszínűen és érzékletesen mutatja be azokat az embereket, akik a New York-i utcasarkon ha csak egy percre is, de karmesterek lehettek.

Playliszt

0 Komment

Egy holland hegedűművésznő, Liza Ferschtman nemrég postolt egy videót, melyen a barokk zeneszerző, Heinrich Biber kivételesen gonosz technikai követelményeiről panaszkodik. A Bach előtti időkben élt komponista ugyanis unalmában arra vetemedett, hogy egy darabon belül négy különböző hangolást írjon elő, két külön hegedű használatára kényszerítve ezzel az előadót. Mentségére szóljon, hogy nem írt rossz zenét: a scordaturáknak (elhangolásoknak) köszönhetően egészen izgalmas színek és harmóniák születtek a Rózsafüzér-szonátákként is ismert művekben.

Playliszt

Forrás: slippedisc.com

0 Komment

"A zene létfontosságú szerepet játszott Közép-Európa történelmében, kulturális, társadalmi és politikai életében." Ez a gondolat szolgált mottójául a Közép-európai Egyetem (CEU) fennállásának 25. évfordulóját ünneplő zeneakadémiai koncertnek, melyen Leon Botstein a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekarát vezényelte.

Leon Botstein CEU25 Zeneakadémia Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara Xheni Rroji John Shattuck Belinszky Anna
Leon Botstein (fotó: The Floating University)

0 Komment

A rövid éjszakák emlékére

Túlvagyunk az év legrövidebb éjszakáin. A Shakespeare-t is megihlető Szent Iván éjszakája is elmúlt már. Iván napja kapcsán tavaly összefoglaltuk, mely művekben találkozhatunk híres Ivánokkal. Ha azt mondjuk, Szentivánéji álom, a többségnek Mendelssohn neve ugrik be, pedig nemcsak ő használta fel zenéjéhez Shakespeare darabját. Purcell A tündérkirálynő című operájának története szintén a közismert darabra épül. Az opera leghíresebb, legmeghatóbb áriájával búcsúzunk (fokozatosan) a hosszú nappaloktól.

0 Komment