Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Fischer Iván, Daniel Barenboim és Sir Simon Rattle is vezényelt azon a koncerten, melyet a világ legjobbjai közt számon tartott zenekarok adtak menekültek és az őket segítők részére március 1-jén Berlinben.

Fischer Iván Sir Simon Rattle Daniel Barenboim Konzerthausorchester Berlin Berlini Filharmonikusok Staatskapelle Berlin
Fischer Iván, Sir Simon Rattle és Daniel Barenboim
(fotó: Marco Borggreve és Holger Kettner)

0 Komment

Habár széles körben kedvelt operáját, a Sába királynőjét emlegetve szinte nincs is olyan, kinek ne jutna eszébe egyből Goldmark Károly neve, a 19. században élt komponista valós repertoárja sajnos alig ismert manapság. A magyar és osztrák gyökerekkel egyaránt rendelkező szerző életművének egy évszázad elteltével csupán főbb darabjai maradtak benn a zenei köztudatban, sok kompozíciójáról pedig egyáltalán nem készült még felvétel sem. A komponistára a tavalyi emlékév hívta fel hosszú idő után először a figyelmet, felidézve néhány, már-már megporosodott művet.

Goldmark Károly Goldmark Hlavacsek Tihamér Lajkó István Wiedemann Bernadett Rohmann Ditta Banda Ádám Zeneakadémia Bokor Lilla
Goldmark Károly

0 Komment

Interjúsorozatunk második részében Keller Andrást kérdeztük Kurtág Györgyről. Cikkünkből kiderül, hogyan kezdődött egy közel negyven éves munkakapcsolat, de szóba került Kurtág néhány életre szóló tanítása, valamint a zenészi lét értelme is.

Kurtág György Kurtág Márta Kurtág Keller András
Keller András (forrás: concertobudapest.hu)

0 Komment

Március 3-án este különleges koncertnek ad helyet a Zeneakadémia Nagyterme: fiatal muzsikusokból alkotott zenekar lép színpadra egy olyan műsorral, amelyet nem mindennap hallgathat meg a magyar közönség.

EUfónia EUfónia Közép-Európai Ifjúsági Zenekar Mladen Tarbuk Blagoje Bersa Dora Pejačević Vedran Janjanin Mladen Janjanin Zeneakadémia Lakatos Zsuzsanna
EUfónia Közép-Európai Ifjúsági Zenekar (fotó: EUfónia - Közép-Európai Ifjúsági Zenekar)

0 Komment

Emmanuel Chabrier, a kiváló francia wagneriánus zeneszerző művei közül elsőre talán az España című zenekari rapszódia juthat eszünkbe. Más? Nemigen. Maurice Ravel À la manière de Chabrier című zongoradarabja mutatja, hogy egykor mennyire ismert volt a francia szerző és manírjai, napjainkban azonban a ritkán játszottak közé tartozik. Pedig csak a zenés színpad számára 11 művet alkotott, köztük egy befejezetlen, Hunyadi Jánosról szóló négyfelvonásos operát (Jean Hunyade). Ezek között negyedikként foglal helyet a L'Étoile című háromfelvonásos vígopera, melyet 1877. november 28-án játszottak először Párizsban, Offenbach színházában, a Bouffes-Parisiens-ban. A műből egyetlen teljes felvétel létezik, melyet 2016-ban újra kiadott a Warner Music az Erato márka The Home of Opera sorozatában.

Emmanuel Chabrier Lyoni Nemzeti Operaház Sir John Eliot Gardiner lemezrecenzió Szabó Ferenc János
Chabrier Henri Fantin-Latour Autour du piano című festményének részletén

0 Komment